English

Статті

09.06.2016

Про пільги по податку на нерухомість для фізичних осіб!!!


Для платників податку на нерухомість передбачено пільги. Відповідно до пп. 266.4.1 ст. 266 Податкового кодексу України (ПКУ), база оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

– для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м 2;
– для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м 2;
для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м 2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий період. При цьому такий період з податку на нерухомість дорівнює календарному року (пп. 266.6.1 ст. 266 ПКУ).

Сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій, які використовуються для забезпечення передбаченої статутами (положеннями) діяльності.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів..

Фізичні особи мають пам'ятати, що пільги з об'єктів житлової нерухомості, не надаються на:
– об'єкти оподаткування, якщо їх площа перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;
– об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

 » всі статті
Телефонуйте 068128-02-34 066070-23-92